Biotechnologijas bei chemijos produktus žemės ūkiui ir pramonei kuriančioje ir į 30 pasaulio šalių visuose žemynuose savo produkciją eksportuojančioje lietuvių įmonėje „Nando“ dirba stipri mokslo tyrėjų komanda. „Nando“ ne tik nuolat aktyviai bendradarbiauja su mokslo įstaigose dirbančiais mokslininkais, bet ir mezga glaudžius ryšius su Lietuvos universitetais, kitomis šalies aukštosiomis mokyklomis, siekdama paskatinti studentus aktyviau dalyvauti mokslinėje veikloje, rinktis tyrėjo, inovacijų kūrėjo kelią.
Vardinės stipendijos – ne tik paskatinimas, bet ir naujos galimybės
Nepastebėsime, kai pasibaigs ką tik įsibėgėjusi vasara, ir universitetų auditorijas vėl užpildys studentai. Todėl jiems pravartu iš anksto žinoti, kad galės pretenduoti į jau keletą metų paeiliui skiriamas „Nando“ vardines stipendijas. Šios stipendijos yra ne tik finansinis paskatinimas, bet ir galimybė studentams įsitraukti į realius mokslo ir verslo sanglaudos projektus, gilinti savo žinias ir įgūdžius šiuolaikinėse laboratorijose bendradarbiaujant su patyrusiais „Nando“ mokslininkais.
„Tikimės, kad „Nando“ stipendijos paskatins jaunuosius kolegas dalyvauti mokslinėje veikloje, o ateityje galbūt rinktis ir tyrėjo kelią, nes į inovacijų kūrimą besiorientuojantiems verslams tokių profesionalų reikia vis daugiau“, – sakė įmonės Žmonių ir kultūros departamento vadovė Giedrė Mockienė.
Skatinami įvairių specialybių studentai
2024 m. „Nando“ skyrė septynias vienkartines 500 eurų dydžio stipendijas Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro, Vytauto Didžiojo universiteto gamtos mokslų ir agronomijos, Kauno technologijos universiteto chemijos studentams. Dėl stipendijų skyrimo ateinantiems metams bus pradėta spręsti spalį, vertinant studentų motyvacinius laiškus, dėstytojų rekomendacijas, gyvai arba nuotoliu susitinkant su kandidatais. Į „Nando“ vardines stipendijas gali pretenduoti visų studijų pakopų studentai.
Abipusė nauda
Nuolat plėsdama savo profesionalų komandą ir būdama atvira išsilavinusiems, tarpdisciplininių žinių ir kompetencijų įgijusiems jauniems žmonėms, „Nando“ nuolat didina bendradarbiavimo lauką ir neabejoja, kad tai yra abipusiškai naudinga.
„Tai jau įrodė ir įmonės istorija – kai kurie stipendininkai vėliau pas mus atlieka praktiką, jiems atsiveria platesnės įsidarbinimo galimybės, pritaikant jau įgytas žinias ir plečiant jas modernioje biotechnologijų įmonėje“, – sakė Giedrė Mockienė, kviesdama sekti tolesnę informaciją dėl stipendijų skyrimo „Nando“ socialiniuose tinkluose ir universitetų informavimo priemonėse.