„Nando“ laboratorijos - bene svarbiausia vieta visoje įmonėje. Čia vyksta įvairūs bandymai bei tyrimai, kurių metu kuriami nauji ir tobulinami esami produktai. Atliekami bandymai leidžia geriau pažinti dirvožemį, produkciją, medžiagų poveikį augalams ir daugelį kitų aspektų. Visa tai apie įmonėje kuriamus produktus leidžia kalbėti ne iš piršto laužtais teiginiais, o argumentais, konkrečiais duomenimis bei faktais.
Gamybos filiale įsikūrusiose laboratorijose yra daugiau nei 20 įvairiausių įrenginių. Vieni skirti preciziškiems matavimams, kiti iš arčiau pažvelgti į įvairias medžiagas, dar kitos imituoti bandymams reikalingas oro sąlygas ir t.t.
Šiose laboratorijose vyksta daugybė procesų. Nuo tokių paprastų, kaip vandens kietumo bei pH nustatymas ar sterilių indų paruošimas, iki mikroelementinių junginių nustatymų spektrofotometriniu srauto įpurškimo analizalizatoriumi.
Šiems procesams įgyventinti reikia nemažai įrangos, tačiau svarbiausios yra:
Tensiometras - prietaisas, kuriuo matuojamas tiriamojo tirpalo statinis paviršiaus įtempimas. Remiantis gautais rezultatais nusakomas produkto efektyvumas, parenkamos paviršiaus aktyviųjų medžiagų naudojimo normos, lyginami produktai tarpusavyje.
Atliekami matavimai leidžia tiksliai įvertinti mechaninę tirpalų elgseną ant lapo paviršiaus: gebėjimą atšokti, nuriedėti ar prilipti. Prietaisas turi ir filmavimo funkciją.
Kolorimetriniais tyrimais atliekama vandens, augalų, dirvožemio ir trąšų analizė. Analizės metu nustatoma fosfatų, nitratų ir nitritų koncentracija skystoje terpėje.
Leidžia išmatuoti vientiso dirvožemio mėginio pralaidumą vandeniui. Tyrimo metu galima nustatyti vandens pralaidumą mažinančių dirvožemio sluoksnių būvimą, dirvožemio poringumą, vertikalų ir horizontalų pralaidumą.
Mikroskopo ir skaitmeninio fotoaparato derinys, kuris užtikrina supaprastintą darbo eigą ir lankstų vaizdų kaupimo, matavimo ir ataskaitų teikimo galimybę. Mikroskopas leidžia matyti aiškų stereoskopinį vaizdą, leidžia įvertinti paviršinius pakitimus ir morfologines savybes.
Polimerazinė grandininė reakcija – molekulinės biologijos technika naudojama DNR sekos padauginimui iš milijono kopijų. Ši technika naudojama medicininiuose ir biologiniuose tyrimuose. PGR tinkama DNR, kuri skirta sekvenavimui, klonavimui, DNR filogenijai ar funkcinei genų analizei bei infekcinių ligų diagnozei.
Susipažinkite su aktualiausiais tyrimais